خانه|اخبار |گالري عكس|پيوندها

جستجو در سایت

ساعت و تاریخ

جمعه ١٧ مهر ١٣٩٤

آمار بازدید کنندگان

بازديدکنندگان اين صفحه : 648596
بازديدکنندگان امروز : 85
کل بازديدکنندگان : 5150437
زمان بارگزاری صفحه : 0.5938 ثانیه

نظرسنجي

بهترین راه گذراندن اوقات فراغت برای جوانان چیست؟

کلاس های آموزشی و کسب مهارت
ورزش
رفتن به اماکن تفریحی
مطالعه

پیوندها

 

اخبار رویدادها

سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در حاشیه پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا در تبریز
400 برنامه فرهنگی ورزشی در راستای ایجاد نشاط و شادابی و سلامتی در هفته تربیت بدنی و ورزش در آذربایجانشرقی اجراء خواهد شد/هفته تربیت بدنی و ورزش روز تذکر بر قدر دانستن سلامتی است
سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در حاشیه پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا در تبریز به پایگاه خبری ورزش و جوانان استان گفت : 400 برنامه فرهنگی ورزشی در راستای ایجاد نشاط و شادابی و سلامتی در هفته تربیت بدنی و ورزش در آذربایجانشرقی اجراء خواهد شد. وی با اشاره به لزوم افزایش شادی و نشاط در بین مردم افزود:ما باید با برگزاری هرچه بهتر این هفته موجب شادی و نشاط در زندگی مردم بیشتر از گذشته شویم. همه از وجود شادابی و نشاط در ورزش همگانی با خبر هستند و برهمین اساس سعی ما بر این است در این هفته تمامی قشرهای مختلف مردم روی به ورزش کردن بیاورند. رئیس ستاد هفته تربیت بدنی در آذربایجانشرقی از تدارک برنامه های مختلف با کمک دستگاهها برای این هفته خبر داد و گفت : با توجه به منویات مقام معظم رهبری در ایجاد فضای شاداب و با نشاط برای جامعه و تاکیدات دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان رویکرد برنامه های ما در این هفته توسعه و ترویج ورزش برای همه ، برگزاری رقابتهای مختلف ورزشی در جهت توسعه ورزش قهرمانی و برنامه های فرهنگی با محوریت جوانان خواهد بود و امیدوارم گام محکمی برای پیشرفت ورزش برداریم.
 ٢٣:١٢ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازديد از مسابقات باستاني قهرماني آسيا در تبريز
هنمودهای ورزش زورخانه‌ای برای همه می‌تواند مورد استفاده باشد
رمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رهنمودهای ورزش زورخانه‌ای برای همه می‌تواند مورد استفاده باشد. امیر دریادار حبیب‌الله سیاري در خصوص علت حضورش در سالن پورشریفی تبریز برای تماشای پنجمین دوره مسابقات قهرمانی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی اظهار کرد: امروز افتخار پیدا کردیم که در مسابقات زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی آسیا در تبریز حضور داشته باشیم و از دیدن پهلوانانی که ورزش‌شان همراه با فرهنگ غنی اسلامی است، بسیار خوشحال شدم. وی افزود: دوستان از من دعوت کردند که در سالن حضور داشته باشم و آن چیزی که مهم است، این است که فرهنگ ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی، فرهنگ غنی اسلامی است که نه تنها در عرصه ورزش، بلکه در سطح جامعه ما می‌تواند گسترش پیدا کند.
 ٢٢:٢٩ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
صادق نجفی، شهردار تبریز
تبریز از گذشته در ورزش ها و فعالیت های اخلاق مدار و مردمی حضور فعال داشته است
صادق نجفی، شهردار تبریز نیز در مراسم افتتاحیه مرکز بین المللی توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی تبریز گفت: سال گذشته شعار ما "تبریز من، شهر سالم و شهروند سالم" بود که کارهای فرهنگی و ورزشی زیادی نیز انجام دادیم تا به این شعار جامه عمل بپوشانیم. خیلی خوشحالیم که پهلوان کشورمان از شهرداری تبریز است و حضور پرویز هادی در جمع اعضای شهرداری تبریز را به فال نیک می گیریم. وی افزود: شعار امسال ما نیز "شهر آگاه، شهروند آگاه" است که مردم با فرهنگ تبریز به تحقق این شعار کمک خواهند کرد. تبریز از گذشته در ورزش ها و فعالیت های اخلاق مدار و مردمی حضور فعال داشته و این مرکز بین المللی مبارک این شهر و این مردم باشد. نجفی اظهار کرد: ورزش های زورخانه ای و پهلوانی در حال حاضر در کشور های زیادی شناخته شده است و بیش از 20 کشور در تبریز برای شرکت در پنجمین دوره مسابقات آسیایی حاضر هستند که امیدوارم این میزبانی و فعالیت این مرکز در شان ایران اسلامی، مردم قهرمان و زمان شناس تبریز باشد. گفتنی است اولین مرکز بین‌المللی آموزش و توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی، امروز در تبریز افتتاح شد.
 ٢٢:٢٦ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
ییس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی:
تبریز همانند گذشته، چراغ فروزانی در توسعه فرهنگ و ورزش می‌شود
رییس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: تبریز همانند گذشته، چراغ فروزانی در توسعه فرهنگ و ورزش می‌شود. محسن مهرعلیزاده در مراسم افتتاحیه مرکز بین المللی توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی تبریز گفت: فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، با هدف توسعه فرهنگ این ورزش از سال 1380 در فکر مسئولان ورزش کشور بود که با ترغیب مقام معظم رهبری نسبت به تشکیل فدراسیون بین المللی این ورزش ها، پس از حدود سه سال برنامه ریزی و تنظیم اساس نامه توانستیم در سال 1383 این فدراسیون را به ثبت جهانی برسانیم. وی افزود: خوشحالیم که تبریز برای چندمین بار اولینی دیگر برای خود به ثبت رساند. چرا که این مرکز به عنوان اولین مرکز از حدود 12 مرکز آموزش و توسعه بین المللی ورزش های زورخانه‌ای و پهلوانی است که افتتاح شد و آموزش بخش اعظمی از کشور های همسایه آسیایی و اروپایی را نیز بر عهده خواهد داشت. مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: این مرکز متعلق به تمام کشور های جهان است و امیدواریم تبریز همانند گذشته، چراغ فروزانی بتواند در توسعه فرهنگ و ورزش موفق باشد. ضمن اینکه این محله هم محل برخاست پهلوان نایب بوده و امیدوارم باز هم موثر و مفید باشد تا در نهایت بتوانیم این ورزش را به المپیک رسانده و برای کشورمان افتخار آفرین باشیم. وی خاطرنشان کرد: فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه‌ای تنها فدراسیون بین المللی است که رئیس ایرانی دارد و خواهد داشت. چرا که در اساسنامه آن ذکر شده است همواره رئیس فدراسیون جهانی باید یک ایرانی باشد که این موضوع موجب توسعه فرهنگ و ورزش ایرانی در جهان می شود.
 ٢٢:٢٤ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
در حاشيه پنجمين دوره مسابقات آسيايي زورخانه اي قهرماني آسيا در تبريز
اولین مرکز بین‌المللی آموزش و توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در تبریز افتتاح شد
اولین مرکز بین‌المللی آموزش و توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در تبریز افتتاح شد. همزمان با برگزاری روز دوم مسابقات زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی آسیا در تبریز، مرکز بین المللی توسعه ورزش های زورخانه‌ای و پهلوانی با حضور محسن مهرعلیزاده" رئیس فدراسیون جهانی این رشته، "صادق نجفی" شهردار تبریز، "افشین دبیری" رئیس شورای شهر تبریز، مسئولان فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای، اعضای شورای شهر و مسئولان ورزشی استان در مجموعه ورزشی و زورخانه شهدای خطیب افتتاح شد. بر اساس حکم اعطا شده از سوی مهر علیزاده، این مرکز مسئولیت آموزش بخش اعظمی از کشور های آسیایی و اروپایی را بر عهده خواهد داشت. ضمن اینکه این مرکز به عنوان نخستین مرکز افتتاح شده در سطح کشور های مختلف برای باری دیگر نام اولین ها را زنده کرد. این مرکز دارای کلاس های آموزش، خوابگاه و سالن های مختلف برای اجرای تمرین و برگزاری کلاس های آموزشی است.
 ٢٢:٢١ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
خبرهایی از دوچرخه سواری آذربایجانشرقی
پتروشیمی تبریز در رده جوانان به مقام سوم رسید/تور دوچرخه سواری سینگ کاراک - اندونزی:سهرابی بهترین رکابزن پتروشیمی شد
تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز در پایان مرحله دوم لیگ دوچرخه سواری در بخش جاده در رده جوانان به مقام سوم رسید. در مرحله دوم که ساعاتی پیش با برگزاری مسابقه استقامت به مسافت 75 کیلومتر به پایان رسید، پوریا حسینی از تیم سپاهان اصفهان برسکوی اول ایستاد محمد گنج خانلو از تیم کاشی پرسپولیس مهریز به مقام دوم دست یافت و علیرضا رونقی نیز به سکوی سوم بسنده کرد. در مجموع تیمی نیز در رده جوانان تیم کاشی پرسپولیس مهریز بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و پتروشیمی تبریز به مقام‌های دوم و سوم رسیدند.
 ١٦:٣٢ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
پنجمین دوره مسابقات زورخانه ای و پهلوانی قهرمانی آسیا - تبریز
علیرضا ارجین قهرمان میل گیری سنگین آسیا شد
در دومین روز از این رقابتها که تیم ها در رشته میل گیری سنگین به پیکار یکدیگر رفتند و علیرضا ارجین، باستانی کار مازندرانی تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران با 370 جفت میل گیری و غلبه بر دیگر حریفان خود با 2958 امتیار مقام نخست این رشته را از آن خود کرد. جابر عبدالامیر صبری (عراق) و نوروز عرب اف (تاجیکستان) به ترتیب با 914 و 281 امتیاز مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند و امیر جمال (پاکستان) نیز با 34 امتیاز بر سکوی سوم مشترک ایستاد.
 ١٦:١٥ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا -تبریز
علی جلیجو قهرمان چرخ تیزآسیا شد
در دومین روز از این رقابتها که تیم ها در رشته چرخ تیز به پیکار یکدیگر رفتند، و علی جلیجو، باستانی کار البرزی تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران با 468 امتیاز و غلبه بر دیگر حریفان خود به مقام نخست این رشته را از آن خود کرد. امیر علی حسین الحسنی (عراق) و عرب احمدخان(پاکستان) به ترتیب با 271 و 216 امتیاز مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند و مصطفی نورستانی (افغانستان) نیز با 208 امتیاز بر سکوی سوم مشترک ایستاد.
 ١٦:١٣ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهردار تبریز در دیدار با میهمانان خارجی مسابقات آسیایی ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی
ریشه‌های اخلاقی و معرفتی ورزش زورخانه‌ای باید تبیین شود
شهردار تبریز در حاشیه افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات آسیایی ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی، با سفرا، روسای فدراسیون‌ها و میهمانان خارجی شرکت‌کننده در این رقابت‌ها دیدار و گفتگو کرد. صادق نجفی در دیدار با سفرای کشورهای افغانستان، پاکستان، فیلیپین، عراق و ازبکستان و همچنین جمعی از مدیران ورزشی کشورهای آذربایجان، مالزی، ورزش را از جمله بسترهای مستعد و تاثیرگذار در توسعه دیپلماسی شهری خواند.
 ١٤:١٠ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرماندار بناب:
بالارفتن سن ازدواج آفت بزرگی برای جامعه است / مهلت ثبت‌نام اینترنتی برای ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها، آخر مهرماه
فرماندار بناب با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام اینترنتی برای ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها آخر مهرماه است، گفت: یکی از آسیب‌هایی که امروز کشور را تهدید می‌کند کاهش ازدواج در جامعه است! ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بناب با انتقاد از بالا رفتن سن ازدواج در بین پسران و دختران، بر اتخاذ سیاست‌های تشویقی از سوی مسئولان برای تسریع در ازدواج جوانان تأکید کرد. وی سپس به ثبت‌نام اینترنتی ازدواج‌های دانشجویی توسط دانشگاه‌ها اشاره و تصریح کرد: این ثبت‌نام در سایت نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ادامه دارد و از مسئولان دانشگاه‌های انتظار می‌رود نسبت به تشویق و ترغیب جوانان و دانشجویان برای ازدواج آسان و نیز ثبت‌نام در این سایت تا آخر مهرماه سال جاری اقدام کنند.
 ١٣:٥٩ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور:
ستاد اجرایی پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا پهلوانانه حرکت کرده است
فرهاد طلوع کیان رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور در نشست ستاد اجرایی پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا در تبریز گفت : ستاد اجرایی پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا پهلوانانه حرکت کرده است. وی افزود : پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا با توجه به ظرفیت بالای مدیریتی و اجرایی و تجربه برگزاری رقابتهای بین المللی در بهترین شکل ممکن و در شرایط بسیار بالاتز از انتظار ما به پیش میرود . وی افزود : هماهنگی های انجام شده چه از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجانشرقی و باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری تبریز در برگزاری مهمترین رویداد فرهنگی ورزشی در کشور در حد عالی بوده و از نظر اسکان ، محل برگزاری و شرایط اجرایی در بهترین شرایط قرار دارد. رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور تصریح کرد : رقابتها در بخش فنی نیز بسیار مناسب و عالی برگزار میشود.
 ١٣:٥٠ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
دوومیدانی ناشنوایان ایران با 28 مدال قهرمان آسیا شد
سجاد پیرآیقرچمن ورزشکار آذربایجانشرقی با یک طلا و یک برنز به کار خود پایان داد
های آسیا و اقیانوسیه را از آن خود کرد و سجاد پیرآیقرچمن ورزشکار آذربایجانشرقی با یک طلا و یک برنز به کار خود پایان داد. تیم ملی دوومیدانی زنان و مردان ناشنوا با کسب هشت مدال طلا ، 9 نقره و 11 برنز و کسب 238 امتیاز عنوان قهرمانی بازی های آسیا و اقیانوسیه را بدست آوردو سجاد پیرآیقرچمن در پرتاب وزنه طلا و برنز گرفت.
 ٠٩:١٠ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
تور دوچرخه سواری سینگ کاراک - اندونزی
رکابزن تیم پتروشیمی در مرحله پنجم به مقام قهرمانی رسید / هت تریک تبریزی‌ها با سه عنوان متوالی
بهنام ملکی، رکابزن تیم پتروشیمی تبریز بر سکوی نخست مرحله پنجم تور دوچرخه سواری سینگ کاراک اندونزی قرار گرفت. مرحله پنجم تور دوچرخه‌سواری سینگ‌کاراک اندونزی به مسافت 164 کیلومتر برگزار شد و بهنام ملکی رکابزن تیم پتروشیمی تبریز توانست بر سکوی نخست قرار بگیرد.
 ٠٨:٥٢ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس بسیج مستضعفین کشور:
جوانان با الگو قرار دادن شهیدان از ارزش های اسلامی دفاع کنند
رئیس بسیج مستضعفین کشور گفت : نسل جوان ،فهمیده های عصر حاضر هستند که باید با الگو قرار دادن شهیدان در هر زمان از ارزش های اسلامی و آرمان های انقلاب دفاع کنند. سردار محمدرضا نقدی روز چهارشنبه در جمع فرماندهان واحد های مقاومت بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی،افزود: نسل جوان جامعه وظیفه دارد با آموزه های هشت سال دفاع مقدس و ارزش های اسلامی کامل آشنا شوند و با تاسی به شهدای والا مقام راه و اهداف آنان را تداوم بخشند. وی با اشاره به اینکه امروز درجهان مسلمان بودن به یک عزت و ارزش تبدیل شده،افزود: هراس دشمنان اسلام و استکبار جهانی از گسترش اسلام در سراسر گیتی مشهود است وآنان به دنبال مقابله و تهدید آن هستند.
 ٠٨:٤٦ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا - تبریز
ایران قهرمان تیمی زورخانه ای آسیا شد
در روز نخست پنجمین دوره مسابقات ورزشهای زورخانه ای قهرمانی آسیا در تبریز در در بخش تیمی زورخانه ای ، ایران اسلامی به مقام قهرمانی رسید. در روز نخست این رقابتها که تیم ها در رشته تیمی زورخانه ای به پیکار یکدیگر رفتند، تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران با ترکیب سیدجلال صالحی (چهارمحال و بختیاری)، علی جلیجو (البرز)، سیدسجاد موسوی (همدان)، حسن رضایی (مرکزی) و پژمان سکونتی (کردستان) با مربیگری سیدحمیدرضا ترابی (کرمان) و سرپرستی علی عددی (مازندران) با غلبه بر دیگر حریفان خود و با کسب 2376 امتیاز مقام نخست این رشته را از آن خود کرد. ورزشکاران افغانستان نائب قهرمان شدند و تاجیکستان و عراق بر سکوی سوم مشترک ایستاد. پس از پایان پیکارهای تیمی زورخانه ای مدال برترین های این رشته توسط محسن مهرعلیزاده (رییس IZSF)، محمدعلی شجاعی (دبیرکل IZSF)، فرهاد طلوع کیان (رییس کمیته فنی IZSF)، سلیمان عبدل واحد اف (نایب رییس IZSF)، جک دالک (رییس کنفدراسیون ورزشهای زورخانه ای آسیا)، اسبقیان (مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی) و سهرابی (مدیر عامل باشگاه شهرداری تبریز) اهدا شد.
 ٠٠:٣٠ - پنج شنبه ١٦ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>

یادداشت و سخن روز

اوقات شرعی

آب و هوا

عناوین مهم خبری

400 برنامه فرهنگی ورزشی در راستای ایجاد نشاط و شادابی و سلامتی در هفته تربیت بدنی و ورزش در آذربایجانشرقی اجراء خواهد شد/هفته تربیت بدنی و ورزش روز تذکر بر قدر دانستن سلامتی است
هنمودهای ورزش زورخانه‌ای برای همه می‌تواند مورد استفاده باشد
تبریز از گذشته در ورزش ها و فعالیت های اخلاق مدار و مردمی حضور فعال داشته است
تبریز همانند گذشته، چراغ فروزانی در توسعه فرهنگ و ورزش می‌شود
اولین مرکز بین‌المللی آموزش و توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در تبریز افتتاح شد
پتروشیمی تبریز در رده جوانان به مقام سوم رسید/تور دوچرخه سواری سینگ کاراک - اندونزی:سهرابی بهترین رکابزن پتروشیمی شد
علیرضا ارجین قهرمان میل گیری سنگین آسیا شد
علی جلیجو قهرمان چرخ تیزآسیا شد
ریشه‌های اخلاقی و معرفتی ورزش زورخانه‌ای باید تبیین شود
بالارفتن سن ازدواج آفت بزرگی برای جامعه است / مهلت ثبت‌نام اینترنتی برای ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها، آخر مهرماه

ادارات ورزش وجوانان شهرستانها | ارتباط با ما | اطلاعات تماس كاركنان و مديران اداره کل

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به اداره كل تربيت بدني استان آذربايجان شرقي می باشد.  طراحی شده توسط سیستم مدیریت محتوای آریانیک.