چگونه بلیط هواپیما رزرو کنیم؟

رزرو بلیط هواپیما

با وجود حجم بالایی از وب سایت‌ها، شرکت‌های هواپیمایی، و آژانس‌های هواپیمایی، تهیه بلیط سفرهای هوایی به نظر کار سختی می‌آید. قیمت بلیط‌های هواپیما نیز مرتباً در حال نوسان است و بالا و پایین می‌شود و باعث می‌شود پروسه‌ی رزرو بلیط هواپیما سخت‌تر شود. اما با کمی جستجو و انعطاف پذیری، می‌توانید بلیط هواپیمای بعدی خود را به راحتی رزرو کنید.

6. صندلی خود را انتخاب کنید. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی به شما اجازه می‌دهند که در هنگام خرید بلیط، صندلی خود را انتخاب کنید. حواستان باشد تعداد صندلی‌هایی که انتخاب می‌کنید کمتر یا زیادتر از تعداد افرادی که می‌خواهید بلیط برایشان رزرو کنید نباشد. ممکن است بخواهید روی یک صندلی دو نفره بنشینید یا می‌خواهید کنار پنجره بنشینید یا ردیف وسط. می‌توانید صندلی‌هایی انتخاب کنید که راحت‌تر هستند مثلاً صندلی که جای پا نیز دارد اما قیمت بیشتری باید بپردازید. اگر هنگام رزرو بلیط هواپیما، اجازه تعیین صندلی‌ها را ندارید موقع دریافت کارت پرواز می‌توانید این کار را انجام دهید. مثلاً اگر می‌خواهید صندلی خاصی را انتخاب کنید یا با همسفران خود نزدیک هم باشید، به شرکت هواپیمایی بگویید تا جای شما را درست کند.

روش اول: بررسی سفر

تصمیم بگیرید به کجا می‌خواهید سفر کنید.

بسته به سفری که می‌خواهید بروید، ممکن است مقصدتان دقیقاً مشخص نباشد که بتوانید برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنید. برای مشخص کردن مقصد سفرتان کمی تحقیق کنید.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید به شمال ایران سفر کنید شهرهای مختلف و مراکز تفریحی مختلفی وجود دارد.

اگر مقصدتان مشخص شده است، می‌توانید به دنبال فرودگاه‌های نزدیک به آن محل بگردید. مثلاً اگر به تهران سفر می‌کنید می‌توانید فرودگاه مهردآباد و امام خمینی را چک کنید.

تصمیم بگیرید چه زمانی می‌خواهید به سفر بروید.

با همسفران خود زمان سفر را مشخص کنید تا بتوانید برای تهیه  بلیط هواپیما اقدام کنید. اگر تاریخ سفر انعطاف پذیر نیست و یا قرار است خیلی زود به سفر بروید خیلی سریع برای خرید یا رزرو بلیط هواپیما اقدام کنید. این کار اگر قصد سفر در تعطیلات دارید خیلی حائز اهمیت است.

 قبل از رزرو بلیط هواپیما بررسی کنید که آیا به ویزا یا واکسن نیاز دارید یا خیر.

برخی از سفرهای بین‌المللی احتیاج به ویزا دارند و برخی دیگر احتیاج به انجام واکسناسیون‌های خاصی دارد. در برنامه‌ریزی‌های خود حتماً این دو مورد را در نظر بگیرید. برای یافتن اطلاعات بیشتر در این مورد حتماً به سفارت آن کشور مراجعه فرمایید.

قبل از خرید  بلیط هواپیما حواستان باشد که با چه چیزهایی یا چه کسانی قرار است سفر کنید.

اگر در سفر نوزادی با خود دارید، چک کنید که آیا طبق مقررات آن شرکت هواپیمایی لازم است برای آن نوزاد هم صندلی رزرو کنید یا خیر. البته اگر نوزادی دارید این بدین معناست که حتماً وسایل اضافه‌ای با خود داشته باشید مثل پوشک، لباس و غیره.

روش دوم: رزرو بلیط هواپیما به صورت آنلاین

رزرو بلیط هواپیما

قبل از رزرو بلیط هواپیما، پروازها را چک کنید.

در کشورهای خارجی، بهترین زمان برای رزرو بلیط‌های داخلی ۱۱۲ تا ۲۱ روز قبل از سفر است چون می‌توانید پایین‌ترین قیمت را بیابید. اما در ایران این برعکس است و هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر می‌شویم می‌توانیم

بلیط‌های ارزان‌تری تهیه کنیم اما اگر قصد رزرو بلیط هواپیما دارید، گفته می‌شود که ۵۴ روز قبل از سفر بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما است اما تضمینی برای اینکه کمترین قیمت موجود را خریداری می‌کنید وجود  ندارد.

اگرقصد سفر به خارج از کشور را دارید باید تا می‌توانید زودتر برای رزرو اقدام کنید، به خصوص اگر مقصدی که به آن می‌روید فرودگاه‌های زیادی نداشته باشد.

اگر می‌خواهید به یک جای پرطرفدار در تعطیلات بروید، باید تا می‌توانید رزرو بلیط هواپیما را زودتر انجام دهید. چون این پروازها مسافر زیاد دارند و سریع پر می‌شوند، احتمال اینکه ارزان شوند کم است.

وب سایت‌های فروش بلیط هواپیما را چک کنید.

قبل از رزرو بلیط هواپیما، وب سایت‌ها را چک کنید. اگر می‌توانید روز و مقصد سفرتان را تغییر دهید خیلی خوب است. اینگونه می‌توانید بهترین قیمت را انتخاب کنید.

خرید بلیط هواپیما

صندلی خود را انتخاب کنید.

بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی به شما اجازه می‌دهند که در هنگام خرید بلیط، صندلی خود را انتخاب کنید. حواستان باشد تعداد صندلی‌هایی که انتخاب می‌کنید کمتر یا زیادتر از تعداد افرادی که می‌خواهید بلیط برایشان رزرو کنید نباشد. ممکن است بخواهید روی یک صندلی دو نفره بنشینید یا می‌خواهید کنار پنجره بنشینید یا ردیف وسط. می‌توانید صندلی‌هایی انتخاب کنید که راحت‌تر هستند مثلاً صندلی که جای پا نیز دارد اما قیمت بیشتری باید بپردازید.

اگر هنگام رزرو بلیط هواپیما، اجازه تعیین صندلی‌ها را ندارید موقع دریافت کارت پرواز می‌توانید این کار را انجام دهید. مثلاً اگر می‌خواهید صندلی خاصی را انتخاب کنید یا با همسفران خود نزدیک هم باشید، به شرکت    هواپیمایی بگویید تا جای شما را درست کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *